Artykuł sponsorowany

Sekrety kinesiotapingu twarzy – zasady i efekty

Sekrety kinesiotapingu twarzy – zasady i efekty

Kinesiotaping twarzy, choć może wydawać się nieco egzotyczny, zdobywa coraz większą popularność wśród osób pragnących poprawić swój wygląd oraz zadbać o zdrowie skóry. Ta innowacyjna metoda łączy w sobie elementy medycyny, kosmetologii i fizjoterapii, przynosząc wiele korzyści dla naszego ciała. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej tajemnicom kinesiotapingu twarzy, omawiając jego zasady oraz efekty.

Kinesiotaping – co to jest i jak działa na nasze ciało?

Kinesiotaping to technika stosowana w rehabilitacji, której podstawą jest użycie specjalnych elastycznych plastrów, tzw. kinesiotapów. Plastry te są wykonane z bawełny, dzięki czemu są hypoalergiczne i przepuszczają powietrze. Kinesiotaping został opracowany w latach 70. XX wieku przez japońskiego chiropraktyka dr Kenażo Kase. Początkowo metoda ta była stosowana głównie w sporcie, ale z czasem zaczęto ją wykorzystywać również w innych dziedzinach, takich jak medycyna estetyczna czy kosmetologia.

Działanie kinesiotapingu w Łodzi czy innym mieście opiera się na pobudzaniu procesów samoleczenia organizmu poprzez delikatne podrażnienie skóry. Plastry, naklejane na odpowiednie miejsca, wpływają na powierzchnię skóry, rozciągając ją i tym samym stymulując przepływ krwi oraz limfy. W efekcie następuje redukcja obrzęków, przyspieszenie gojenia się ran oraz poprawa elastyczności i jędrności skóry.

Kinesiotaping twarzy – zasady aplikacji

Kinesiotaping twarzy różni się nieco od klasycznego kinesiotapingu stosowanego na innych częściach ciała. Przede wszystkim należy pamiętać, że skóra twarzy jest delikatniejsza i cieńsza niż skóra na reszcie ciała, dlatego też należy zachować szczególną ostrożność przy nakładaniu plastrów. Ponadto, w przypadku twarzy istotne jest również uwzględnienie kierunku włókien mięśniowych oraz linii naprężenia skóry.

Przed przystąpieniem do aplikacji kinesiotapingu twarzy warto skonsultować się z kosmetologiem lub fizjoterapeutą, który pomoże nam dobrać odpowiednią technikę oraz miejsca aplikacji plastrów. Ważne jest również dokładne oczyszczenie i odtłuszczenie skóry przed zabiegiem, aby plastry dobrze przylegały.

Jakie są efekty kinesiotapingu twarzy?

Kinesiotaping twarzy może przynieść wiele korzyści, zarówno pod względem estetycznym, jak i zdrowotnym. Dzięki stymulacji przepływu krwi oraz limfy, kinesiotaping twarzy wpływa na poprawę napięcia skóry oraz jej elastyczności. W efekcie skóra staje się bardziej jędrna i promienna. Regularne stosowanie kinesiotapingu twarzy może przyczynić się do spłycenia drobnych zmarszczek oraz opóźnienia powstawania nowych.

Zabieg może wspomagać procesy regeneracji skóry, przyspieszając gojenie się ran oraz redukcję blizn i przebarwień. Poprzez stymulację układu limfatycznego, kinesiotaping twarzy może pomóc w redukcji obrzęków, zwłaszcza tych powstałych na skutek zabiegów medycyny estetycznej czy operacji plastycznych. Można spodziewać się także poprawy owalu twarzy oraz konturów, poprzez nadanie im bardziej młodzieńczego wyglądą.